I Sorunda finns endast ett företag som använder sig av en tidtabell nämligen Kerstins Taxi och Buss.
Resmål och turtider kan variera mellan olika resebolag i Stockholms län där Sorunda ligger så det är bäst att kolla deras tidtabell.
Då priset på resorna och hur tätt turerna går brukar oftast finns skrivet i tidtabellerna och nästan alltid är turtätheten sämre på mindre orter liknande Sorunda. Då det inte finns många reseföretag förutom Kerstins Taxi och Buss som är stationerade i Sorunda kan vara bra att undersöka om det är några fler reseföretag i Stockholms län som kör Sorunda men hör alltid efter med Kerstins Taxi och Buss först.
Enklast kan du komma i kontakt med Kerstins Taxi och Buss erbjuder tidtabeller enligt nedan:
Segersängsvägen 2
148 96 Sorunda
Här kan du hitta många tider i tidtabellerna och relevant fakta om tidtabeller men också en del kul och lustiga saker gällande tider i tidsschema.